google-site-verification=u6lcpvwKL20nhq6o3oUiqA7mLCYBqK463smpOW2HzGc

GüncelNoT | KPSS | DGS | Döküman ve Sınav Materyalleri

Güncel Not Sitesi

Friday, October 23, 2020

ALES Sınavı Sonuçları Açıklandı

ALES Sınavı ‘na giren öğrencilerin merakla bekledikleri sonuçlar açıklandı. 16 Ağustos’ta düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları erişime açıldı. Adaylar TC kimlik numaraları ve Şifreleri ile sisteme girerek aldıkları puanı görebilecek.

ALES Sınavı – ÖSYM Açıkladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, ALES sonuçların bugün açıklanacağını duyurmuştu. Covid-19 hastalığına bağlı olarak artan vakalar sınavın ertelenmesine sebep olmuştu. 16 Ağustos’ta gerekli tedbirler alınarak sınav yüz yüze şeklinde gerçekleştirildi.

Sınav sonuçları ise 17 gün sonra açıklanarak bir rekor kırılmış oldu. Son dönemde ÖSYM yaptığı sınavlarda sonucu açıklama konusunda hem hassas hem de hızlı hareket etmekte.

SONUÇLAR ÖSYM’nin SİTESİNDE

ÖSYM’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise sonuçların açıklandığı belirtildi. Adaylar, sonuçlara ÖSYM’nin İnternet sitesinden kimlik numaraları ve şifreleriyle ulaşabilecek. Sisteme giren öğrenciler TC Kimlik numaraları ve Şifreleri ile sonuç ekranında sorgulama yaparak aldıkları puanı görebilecek.

ALES SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir