Almanya 3000 €uro Ücretle 2000 Personel Alacak

HomeCentral America

Almanya 3000 €uro Ücretle 2000 Personel Alacak

my-portfolio

Almanya 3000 €uro Ücretle 2000 Personel Alacağını açıkladı. Özellikle havalimanında yükleme boşaltma işlemleri için ihtiyaç duyulacak. Personel sıkın

Fascinated by the neoclassical facade of the Cathedral of Granada
Jungle adventure into the famous Monteverde Cloud Forest Reserve
Tour of the ruins of the second-oldest city in Nicaragua – Leon

Almanya 3000 €uro Ücretle 2000 Personel Alacağını açıkladı. Özellikle havalimanında yükleme boşaltma işlemleri için ihtiyaç duyulacak.

Personel sıkıntısı nedeniyle Lufthansa’nın, temmuz ve ağustos aylarında binden fazla uçuşu iptal ettiği belirtilirken, Alman havacılık endüstrisi, personel sıkıntısına karşı Türkiye’den 2 bin kişiyi Almanya’daki havalimanlarında geçici olarak istihdam etmek istiyor.

TÜRKİYE’DEN 2 BİN HAVAYOLU PERSONELİ İSTENİYOR

Alman havacılık endüstrisi, personel sıkıntısına karşı Türkiye’den 2 bin kişiyi Almanya’daki havalimanlarında geçici olarak istihdam etmek istiyor.

Alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği (BDL), mayısta Federal Çalışma Bakanlığı’na yasal engelleri kaldırmayı amaçlayan bir teklif sunmuştu. Teklifte, “Yer hizmetleri alanında 2 bin kişilik personel sıkıntısı var. Bu personel ihtiyacını kısa vadede karşılamanın bir yolu olarak yurt dışından işçi alımını görüyoruz” denilmişti.

BDL’ye göre, Türkiye’den gelecek işçiler, A2 seviyesinde Almanca konuşuyor, havayolu birliği IATA’nın gerekliliklerini karşılayan sertifikalı tehlikeli madde eğitimlerine sahip ve Alman güvenilirlik kontrollerinin gereksinimlerini karşılıyor.

Almanya 3000 €uro Ücretle 2000 Personel Alacak

Öte yandan Alman makamlarının Türkiye’den yaklaşık 2 bin işçinin Alman havaalanlarında konuşlandırılması için hızlı bir şekilde özel izinler çıkarılmasının beklendiği bildirildi.

Almayan hükümeti, Almanya’nın çeşitli yerlerinde bulunan havalimanlarına farklı mesleklerden 3000 civarında bay-bayan işçi alımı yapacağına dair ilgi paylaştı. Havaalanlarında çok miktarda eleman eksikliğine dikkat çekilirken, Türk vatandaşlarına iş imkanı için kapı aralandı.

Yapılan anketlere göre Türkiye’de ki gençlerin yüzde 79’u imkanı olsa Avrupa ülkelerine gitmek istediğini belirtiyor. Diğer taraftan ise Türkiye’den Avrupa’ya beyin göçü giderek hızlanıyor. Tam bu noktada Almanya Türkiye’den 3 bin işçi alımı yapacağına dair Bild am Sonntag Gazetesine bilgi paylaştı.

Bild am Sonntag haberin aktardığı bilgilere göre, önümüzdeki Temmuz ayı itibari ile Almanya, havalimanlarında çalıştırılmak üzere iş başvuruları almaya başlayacak.

İşçi alımına ilişkin gazeteye konuşan Almanya Çalışma Bakanı Hubertus Heil, “Çalışanlara iyi bir maaş ve kısa bir için düzgün bir kalacak yer sağlamalıyız. İnsanları sömürmemeli ve sosyal bir fark yaratmamalıyız” dedi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0