google-site-verification=u6lcpvwKL20nhq6o3oUiqA7mLCYBqK463smpOW2HzGc

GüncelNoT | KPSS | DGS | Döküman ve Sınav Materyalleri

Güncel Not Sitesi

Thursday, April 15, 2021

Twitter Fleets nedir? Twitter’da yeni özellik

Twitter Fleets, hikaye gönderimi konusunda alışkanlıkları bulunan sosyal medya kullanıcıları için yeni bir etki alanı oluşturacak. Twitter, Fleets ismindeki hikayeler özelliğini resmen duyurdu. Diğer rakiplerinin halihazırda kullanımında bulunan hikayeler furyasına Twitter’da katıldı. Instagram, Facebook, WhatsApp ve Linkedin’de karşımıza çıkan hikayeler (Stories) özelliği artık Twitter’a geliyor.

Peki Twitter Fleets nasıl görünüyor?

Ne vakit kullanıma giriyor?

İşte Fleets konusunda merak edilenler…

Twitter’da yeni özellik: Fleets nedir?

fleets nedir?
fleets nedir?

Twitter hikayeler özelliği Fleets’i geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Sosyal paylaşım sitesinin böyle bir adım atması bir hayli kişi tarafından ”son kale de düştü, artık sen de herkes gibisin” gibi yorumlarla karşılanmıştı. Snapchat’ten, Instagram’dan, Facebook’tan hem de WhatsApp’tan anımsayacağımız Stories başka bir deyişle hikayeler özelliği, böylelikle Twitter’a da gelmişti. Yapılan izahlarda Twitter Fleets özelliğinin kademeli olarak kullanıma sunulacağı dile getirilmişti. Türkiye’deki kullanıcılar ise Twitter hikayeleri oluşturmaya başladı bile.

Fleets isimi verilen hikayeler özelliği, Instagram hikayelerine oldukça benziyor. Sözgelişi; Paylaşılan hikayeler, tıpkı Instagram’da olduğu gibi 24 saat sonra siliniyor. Ama Twitter bu noktada Fleets’leri farklılaştırabilecek bir takım özellikler de ilave etmiş. Paylaşılan tweet’ler de Twitter Fleets’te yayınlanabiliyor. Başka bir deyişle sevdiğiniz bir tweet’i takipçilerinizle hikayeler özelliğini kullanarak da paylaşabiliyorsunuz.

Fleets adıyla duyurulan bu özellik sayesinde kullanıcılar, metin, Tweetler, fotoğraflar veya videolar ile Fleet oluşturabilecek ve Fleet’lerini çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek.

Fleets’de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş” a basmak yeterli. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak.

Twitter Hikayeler Nasıl Eklenir?

Mobil uygulama üzerinden girdiğinizde sol üst köşede bulunan “Ekle” butonuna tıklayarak paylaşabilirsiniz. Telefonunuzda bulunan resim ve videoları buradan paylaşabilir ve bunlara açıklama, simge, emoji ekleyebilirsiniz. Açıklamalarınızın renklerini ve arka planlarını değiştirebilirsiniz. Bu yönüyle size daha bağımsız bir alan sunmaktadır.

Fleets Nasıl Eklenir?
Fleets Nasıl Eklenir?
TWİTTER HİKAYELERİ INSTAGRAM HİKAYELERE OLDUKÇA BENZİYOR

Fleet’ler, Twitter ana sayfasında yeniden Instagram’da olduğu gibi profil resminizle beraber sıralanıyor. Dediğimiz gibi bir takım özellikleri hariç Fleets, Instagram Stories’e oldukça benzer. Şayet bir Twitter kullanıcısı iseniz, Twitter iOS veya Twitter Android uygulamasına gittikçe Twitter hikayeler özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Show More

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir