google-site-verification=u6lcpvwKL20nhq6o3oUiqA7mLCYBqK463smpOW2HzGc

GüncelNoT | KPSS | DGS | Döküman ve Sınav Materyalleri

Güncel Not Sitesi

Thursday, April 15, 2021

YKS 2020 de Bu Bölümlere Aylık 2334 TL Burs.

YKS 2020 Tercihleri için sona gelindi. Bazı Üniversiteler ve kurumlar tarafından yapılan açıklamada bazı bölümleri tercih eden kişilere 2334 TL Burs verileceği açıklandı.

6 Ağustos’ta Tercihler Başlayacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2020 yılı Sınav tercihlerinin 6 Ağustos günü başlayacağı bildirildi. YKS Tercihlerinde geç kalınmaması gerekmektedir.

YKS 2020 Hangi Bölümlere Burs Verilecek?

İstanbul Tekstil Hammaddeleri İhracatçı Birliği tarafından Sınav sonucuna göre ilk 80 bin içerisinde olup, ilk beş tercihinden biri Tekstil Mühendisliği olan gençlere aday ilk 20 binde ise asgari ücret (2020 TL) kadar, ilk 20 ila 50 bin arasında ise asgari ücretin yüzde 70 ‘i kadar (1414 TL), ilk 50 ila 80 bin arasında ise asgari ücretin %50’si kadar (1010 TL) burs verilecek

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, Deri Mühendisliğini tercih eden kişilere burs verileceğini duyurdu.

Bakan Pakdemirli Burs Verileceğini Açıkladı

Bakan Pakdemirli tarafından ilk 10 bine giren ve ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, orman mühendislikleri, veterinerlik gibi fakülte ile bölümleri tercih eden ve bu bölümlere yerleşenlere burs verilecek.

Sınava giren öğrencilerin tercihlerini yaparken bunlara dikkat etmeleri ve aylık alacakları 2334 TL’lik bursu göz önüne getirmeleri istendi. Özellikler Tekstil ve Deri sektöründe Türkiye’nin potansiyeli açısından bu tercihlerin önem arzettiği vurgulandı.

Show More

No Comments

  • […] Burs imkanı sağlayan kurumlar şartlarını belirtti. Belirtilen şartları sağlayan öğrencilere 2020-2021 eğitim döneminde belirli miktarlarda her ay burs ödemesi yapılacak. Peki, hangi Burs veren vakıflar ve kurumlar hangileri? Genelde hangi bölümde okuyan öğrencilere burs veriliyor? Burs başvuruları ne zaman başlıyor ve yapılan burs başvuru sonuçları nereden öğrenilir? Bursiyerlerden istenilen kriterler nelerdir? Hangi üniversitelerin hangi bölümlerinde okuyan öğrencilere burs veriliyor? İşte tüm soruların ayrıntılı cevapları… […]

    Cevapla
  • […] Burs imkanı sağlayan kurumlar şartlarını belirtti. Belirtilen şartları sağlayan öğrencilere 2020-2021 eğitim döneminde belirli miktarlarda her ay burs ödemesi yapılacak. Peki, hangi Burs veren vakıflar ve kurumlar hangileri? Genelde hangi bölümde okuyan öğrencilere burs veriliyor? Burs başvuruları ne zaman başlıyor ve yapılan burs başvuru sonuçları nereden öğrenilir? Bursiyerlerden istenilen kriterler nelerdir? Hangi üniversitelerin hangi bölümlerinde okuyan öğrencilere burs veriliyor? İşte tüm soruların ayrıntılı cevapları…Burs Verenler […]

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir